Можливі зміни в Законі “Про іноземців”

   27 квітня 2016 року уряд Республіки Болгарія схвалив внесення зміни до Закону “Про іноземців Республіки Болгарія» і рекомендувало Народному зібранню (парламенту) прийняти їх.

   Найбільш важливі зміни стосуються підстав для отримання дозволу на тривале перебування (ВНП, Ст. 24 Закону).

   Так передбачається внести наступні зміни в умови отримання ВНП:

   1. Для власників фірм, які забезпечують не менше 10 робочих місць для болгарських громадян (т.2).
«Здійснюють законну комерційну діяльність в країні, в результаті якої забезпечується не менше 10 робочих місць з повним робочим днем ​​для болгарських громадян, підтримуваних весь термін перебування, крім випадків обумовлених в іншому міжнародному договорі, що застосовується в РБ. Вимога поширюється на кожного засновника фірми окремо».

   Тобто в разі прийняття Закону в даному вигляді, на кожного засновника фірми повинно бути забезпечено не менше 10 робочих місць (раніше було достатньо забезпечити 10 місць для фірми в цілому, незалежно від числа засновників).


   2. Для представників іноземних комерційних компаній (т.6).
  «Представники іноземних комерційних компаній, зареєстрованих в Болгарській торгівельно-промисловій палаті, після перевірки і оцінки поданих документів, що стосуються діяльності компанії і дотримання податкових правил, планування діяльності представництва».

   Раніше в Законі ніяких вимог до діяльності головної іноземної компанії не було.

   3. Для власників нерухомості (т.19).
   «Вклали суму не менше 100 000 лева для кожного іноземця в придбання нерухомого майна на території Республіки Болгарія ….».

   Раніше було необхідно придбати нерухомість на суму не менше 600 000 лева.

   Цікава позиція Болгарської торгово-промислової палати (БТПП), яка не підтримує внесення зміни до Закону в частині, що стосується торгових представників (т.6). Їх мотивування наступні:

   «Зміщуються критерії відносяться до діяльності фірм і пов’язані з фізичними особами, які претендують на отримання ВНП; пропозиції які стосуються діяльності фірми і її капіталу ніяк не пов’язані з особистістю іноземця, який має намір отримати ВНП на підставі торгового представництва».

   БТПП вважає, що при реєстрації торгового представництва слід враховувати наступні критерії:

– активність і дотримання податкового законодавства іноземним особою;
наявність офісу в Болгарії, що дає можливість і сприятливі умови для здійснення діяльності торговими представниками;
плани роботи представництва на майбутні періоди, що дозволяють оцінити необхідну кількість торгових представників для здійснення діяльності в Болгарії;
докази реальних результатів діяльності торгового представництва в Болгарії.